Fotogalerie

Kompletní fotogalerie k projektu Rezidence RoSa - zde najdete vše na jednom místě - vizualizace, plánky, fotografie z výstavby a pořádaných akcí.

Rezidence pro seniory RoSa vznikla komplexní rekonstrukcí stávajícího objektu ve Střelničné ulici v Praze 8 Kobylisích. Dům zahrnuje celkem tři objekty – dvě rezidenční budovy a mezilehlé centrum služeb nejen pro seniory ale i širokou veřejnost, které obě rezidenční části propojuje.

Stavba je dokončena, v prosinci roku 2014 se do ní nastěhovali první nájemníci a současně byl také spuštěn program aktivit a služby v Centru RoSa. Program budeme dále rozšiřovat a upravovat dle přání našich klientů, aktuální program zde.

Navštivte dokončený vzorový byt! Více informací zde.

Módní přehlídka seniorů IV.

Ve čtvrtek 19. července 2018 proběhla v RoSe Módní přehlídka seniorů.

Jednalo se o čtvrtý ročník této jedinečné akce. 

RoSa ožila moderním uměním!

Ve čtvrtek 9. června byl v RoSe slavnostně otevřen altán s názvem Zkreslený horizont. Jedná se o dílo studentů architektonické školy ARCHIP. Otevření proběhlo za přítomnosti autorů a vedoucích ze školy. Na zahájení byli pozváni i studenti sousední Střední školy Náhorní. Pavilon si přišli prohlédnout i senioři bydlící v RoSe. Během akce jsme mohli ochutnat i občerstvení ze Společnosti DUHA.

1. BENEFIČNÍ KONCERT

Dne 31.3.2016 proběhl 1. Benefiční koncert. Koncert byl velice zajímavý 1.část byla věnována Mozartovi, "vážná"hudba - připomenutí 260 let od narození W.A.Mozarta - jeho skladby a árie. Operní zpěv představili Šárka Malínková a Jiří Poláček na klavír je doprovázel Karel Prokop. Dalším bodem na programu byla skladba určená pro klavír jež zahrála Zora Šecová. Posledním vystoupením tohoto bloku byla hra na housle Jenovéfy Bokové 2. část byla věnována dražba obrazů ve prospěch RoSy. V rámci dražby se představili umělci spojení s Prahou 8 či RoSou Murray Goodsett (americký malíř žijící v Čáslavi), Milan Pavýza(fotograf z P8), Jan V.Šubrt (pracovník v sociálních službách a asistent v RoSe), Martin Šec (kameraman), Renata Burianová (fotografka, parkinsonička), Lucie Borhyová (moderátorka). Vydražila se krásná částka, která bude věnována na provoz Centra Rosa. Večer jsme zakončili šansonovou částí v podání Hany Seidlové s doprovodem Pavla Bělíka. Celým večerem nás provázela Iva Lecká.

Módní přehlídka seniorů

Dne 14.7. 2015 se v Centru RoSa konala neobvyklá módní přehlídka, kdy se po symbolickém červeném koberci procházeli seniorky! Patronkou přehlídky se stala herečka Gabriela Vránová, která přehlídku zahájila svým vyprávěním o svém vztahu k módě. Během přehlídky dámy předvedli tři modely. Předvádění bylo protknuto i hudebním vystoupením. Modelky do oblečení Marks&Spencer nastylizovala slečna Aneta Kaderková z blogu Check Czech Fashion. Odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře. Děkujeme všem zúčastněným.

Slavnostní otevření Rezidence RoSa

Fotografie ze slavnostního otevření Rezidence RoSa, které proběhlo 5.3.2015. Součástí programu byla na úvod slova zakladatelů a autorů projektu Rezidence RoSa, v průběhu večera dále hudební a taneční vystoupení a to vše v příjemných prostorách velkého sálu a knihovny Centra RoSa, vyzdobených výstavou obrazů pana Ladislava Macháčka. Všem děkujeme za účast a podporu v průběhu příprav celého projektu.

Aktuální fotografie

Nejnovější fotografie Rezidence RoSa

Fotografie z konce roku 2014

Prezentujeme Vám nové fotografie Rezidence, ve které již naši klienti strávili první Vánoce a přivítali nový rok. Můžete vidět část společenských prostor a také pohledy z obou stran na Rezidenci.

Plánky jednotek

V nabídce Rezidence pro seniory RoSa je celkem 108 nájemních bytových jednotek 1+kk a 2+kk různých typů a velikostí.

Velikost a dispozice konkrétní bytové jednotky se může od vzorového půdorysu lišit. Jednotku na míru Vašim potřebám a přáním s Vámi rádi vybereme na osobní schůzce. Kontaktujte nás na naší bezplatné zelené lince 800 800 750 nebo zde.

Původní stav budovy

Rezidence pro seniory RoSa vznikla rekonstrukcí stávajícího objektu ve Střelničné ulici v Praze 8 Kobylisích, který původně sloužil jako ubytovna. Na této stránce představujeme původní stav budovy před zahájenou rekonstrukcí.

Z původního objektu byly v novém návrhu zachovány všechny nosné konstrukce a obvodové zdi a některé vnitřní konstrukce. U obvodových zdí byly vylepšeny tepelné vlastnosti dodatečným zateplením, aby Rezidence RoSa poskytovala vysoký energetický standard. Ostatní nevyhovující konstrukce byly odstraněny a nahrazeny novými s využitím materiálů s lepšími vlastnostmi nebo díky optimalizaci a novému návrhu dispozic jednotlivých podlaží byly zrušeny úplně. Došlo také k výrazné úpravě společných a komunikačních prostor.

Výslednou podobu objektu můžete vidět na zde.

Prostranství před budovou
Severní část budovy
Hlavní vstup do objektu

Půdorysy podlaží

Projekt domu pro seniory RoSa zahrnuje celkem tři objekty – dvě rezidenční budovy a mezilehlé centrum služeb nejen pro seniory, ale i pro širokou veřejnost.

B, C - rezidenční budovy o sedmi podlažích a jednom suterénu

D - objekt služeb o dvou podlažích a dvou suterénech, propojuje obě rezidenční budovy a soustředí se sem většina poskytovaných služeb

Schéma Rezidence pro seniory RoSa
Situace Rezidence pro seniory RoSa
Půdorys suterénu

Vizualizace

Vizualizace Rezidence RoSa poskytovaly v době stavebních prací představu o budoucím vzhledu domu po dokončení stavby. Vizualizace jsou orientační a od skutečného provedení se mohou mírně lišit. Zobrazují Rezidenci RoSa nejen z exteriéru, ale i z interiéru. Interiérové vizualizace představují oba typy jednotek - 1+kk a 2+kk a veřejné prostory kolem vstupu nebo víceúčelový sál v Rezidenci RoSa.

Vizualizace Rezidence RoSa
Vizualizace Rezidence RoSa
Vizualizace Rezidence RoSa
bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru