Fotogalerie z akcí v Rezidenci RoSa

V Centru RoSa pro Vás připravujeme velké množství různých aktivit. Aktuální program najdete zde. V galerii na této stránce se můžete podívat na fotografie z některých proběhlých akcí.

Módní přehlídka seniorů IV.

Ve čtvrtek 19. července 2018 proběhla v RoSe Módní přehlídka seniorů.

Jednalo se o čtvrtý ročník této jedinečné akce. 

Benefiční večírek

Koncem března jsme oslavili druhé narozeniny od otevření RoSy. Oslavili jsme je ve velkém stylu.

Módní přehlídka seniorů II.

Ve čtvrtek 14. července proběhla v RoSe Módní přehlídka seniorů. Byl to již druhý ročník této netradiční akce. 

Záštitu nám poskytla místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová, která si vyzkoušela i roli modelky. Patronem letošního ročníku byl Vlastimil Harapes, který doprovodil naši nejstarší modelku 102letou Františku. Děkujeme modelkám i divákům za krásné odpoledne v jejich společnosti.

Další fotografie naleznete na přiloženém odkazu: 
https://www.facebook.com/CentrumRoSa/photos/?tab=album&album_id=522742907924740

RoSa ožila moderním uměním!

Ve čtvrtek 9. června byl v RoSe slavnostně otevřen altán s názvem Zkreslený horizont. Jedná se o dílo studentů architektonické školy ARCHIP. Otevření proběhlo za přítomnosti autorů a vedoucích ze školy. Na zahájení byli pozváni i studenti sousední Střední školy Náhorní. Pavilon si přišli prohlédnout i senioři bydlící v RoSe. Během akce jsme mohli ochutnat i občerstvení ze Společnosti DUHA.

Křest básnické sbírky Josefy Tibitanzlové

Dne 5.5. 2016, pár dní před 95 narozeninami autorky, jsme v RoSe pokřtili Básně z RoSy paní Josefy Tibitanzlové. Básně přednesl herec a režisér Ondřej Kepka, herec Martin Myšička a herečka Lenka Termerová. Knihu pokřtil režisér Zdeněk Zelenka. Kniha se všem líbila. Paní Tibitanzlové přišla popřát i místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová. Mezi dalšími gratulanty byli také příbuzní a přátelé paní Tibitanzové a samozřejmě i klienti a zaměstnanci RoSy. Děkujeme všem za návštěvu!

1. BENEFIČNÍ KONCERT

Dne 31.3.2016 proběhl 1. Benefiční koncert. Koncert byl velice zajímavý 1.část byla věnována Mozartovi, "vážná"hudba - připomenutí 260 let od narození W.A.Mozarta - jeho skladby a árie. Operní zpěv představili Šárka Malínková a Jiří Poláček na klavír je doprovázel Karel Prokop. Dalším bodem na programu byla skladba určená pro klavír jež zahrála Zora Šecová. Posledním vystoupením tohoto bloku byla hra na housle Jenovéfy Bokové 2. část byla věnována dražba obrazů ve prospěch RoSy. V rámci dražby se představili umělci spojení s Prahou 8 či RoSou Murray Goodsett (americký malíř žijící v Čáslavi), Milan Pavýza(fotograf z P8), Jan V.Šubrt (pracovník v sociálních službách a asistent v RoSe), Martin Šec (kameraman), Renata Burianová (fotografka, parkinsonička), Lucie Borhyová (moderátorka). Vydražila se krásná částka, která bude věnována na provoz Centra Rosa. Večer jsme zakončili šansonovou částí v podání Hany Seidlové s doprovodem Pavla Bělíka. Celým večerem nás provázela Iva Lecká.

Prezentace studentských návrhů

V rámci spolupráce se soukromou architoktenickou školou ARCHIP jsme otevřeli projekt, při kterém nám studenti vymýšlí oživení světlíků v ubytovacích prostorách Rosy.
Tímto chceme ukázat, že i seniorské bydlení může být aktivní a nikoliv nudné! Naším cílem bylo také navázat dialog mezi studenty a seniory.

Přikládáme krátkou fotoreportáž z prezentace. Děkujeme zúčastněným za zajímavé návrhy. 

Kabaretní seance ve sklepě RoSy

Předposlední říjnový pátek v RoSe proběhla neobvyklá akce s názvem Kabaretní seance. V našem provizorním divadle ve sklepě RoSy. Během představení jsme si poslechli ukázku z tvorby jazzových písní. Zajímavým bylo i představení australského nástroje didgeridoo připomínající stavební trubku. Představila se nám i taneční skupina Devi Atma, která v RoSe trénuje taneční styl zvaný Tribal Fusion belly dance. Neobvyklou show předvedla trojice mladíků s yoyováním, které všechny zaskočilo.

Módní přehlídka seniorů

Dne 14.7. 2015 se v Centru RoSa konala neobvyklá módní přehlídka, kdy se po symbolickém červeném koberci procházeli seniorky! Patronkou přehlídky se stala herečka Gabriela Vránová, která přehlídku zahájila svým vyprávěním o svém vztahu k módě. Během přehlídky dámy předvedli tři modely. Předvádění bylo protknuto i hudebním vystoupením. Modelky do oblečení Marks&Spencer nastylizovala slečna Aneta Kaderková z blogu Check Czech Fashion. Odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře. Děkujeme všem zúčastněným.

Kurz trénování paměti

V pondělí 16.3. se v Centru RoSa konal kurz trénování paměti.

Slavnostní otevření Rezidence RoSa

Fotografie ze slavnostního otevření Rezidence RoSa, které proběhlo 5.3.2015. Součástí programu byla na úvod slova zakladatelů a autorů projektu Rezidence RoSa, v průběhu večera dále hudební a taneční vystoupení a to vše v příjemných prostorách velkého sálu a knihovny Centra RoSa, vyzdobených výstavou obrazů pana Ladislava Macháčka. Všem děkujeme za účast a podporu v průběhu příprav celého projektu.

Cestopisná přednáška o Indii

V pondělí 16.3. se v Centru RoSa uskutečnila cestopisná přednáška o Indii.

Výstava Ladislava Macháčka

Od 9. 2. 2015 do 6. 3. 2015 jsme pro Vás připravili výstavu malíře Ladislava Macháčka. Na začátek března pro Vás chystáme besedu s autorem.

Den otevřených dveří s prohlídkou vzorového bytu 22.1.2015

Dne 22. 1. 2015 v Rezidenci RoSa proběhl další Den otevřených dveří tentokráte již v otevřených prostorách společenského sálu. V rámci prezentace si návštěvníci mohli vyslechnout informace o konceptu seniorského bydlení a také informace o nově vznikajícím společenském Centru RoSa. Závěr prezentace patřil představení nových služeb v RoSe - kadeřnictví a masáže. 

Koncert Základní umělecké školy Klapkova

Dne 20.1.2015 proběhl v sálu koncert Základní umělecké školy. Koncert proběhl v příjemné atmosféře. Děkujeme zúčastněným.

Vánoční punč

Dne 18.12.2014 proběhlo v Centru RoSa vánoční setkání. Během tvořivého programu návštěvníci poslouchali hudební, recitační vystoupení a samozřejmostí byl vánoční punč. Akce se zúčastnilo přibližně 150 návštěvníků! Děkujeme za příjemné setkání v adventním čase!

Mikulášský charitativní bazárek

V pátek 4.12. 2014 proběhl tradiční Mikulášský bazárek pořádaný Nadací Vize 97. S účastí Rezidence RoSa

Příjemné posezení s panem farářem

Dne 23.10.2014 proběhlo příjemné posezení v Kostele U Jákobova žebříku s panem farářem Ondřejem Kolářem. Dozvěděli jsem se zajímavosti o historii kostela a vyslechli si jaké poslání má kostel v okolí. Farnost pořádá vzdělávací a kulturní aktivity pro všechny bez ohledu na věk. Kostel se snaží otevřít dveře všem bez ohledu na vyznání. V budoucnu plánujeme i další setkání, kde bude farnost zastupovat Miroslav Erdinger nebo již zmíněný Ondřej Kolář. Těšíme se na další posezení nad šálkem čaje.
bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru