KRÁSA POMOCI TAŤÁNY KUCHAŘOVÉ SE PŘIPOJÍ K NOVÉMU PROJEKTU

08. 06. 2013

Zdroj: 5plus2
Autor: Lukáš Vincourek
Datum: 8.6.2013


Ojedinělý projekt bydlení pro seniory – Rezidence RoSa v pražských Kobylisích získal nového partnera. Jeho autoři společně s nadací Miss World 2006 vytvořili v pravdě unikátní partnerství v rámci zmíněného projektu.

Chystané centrum poskytne seniorům především pečovatelské a odlehčovací služby i podporu aktivního života. Součástí bude i dobrovolnické centrum. "Rezidence RoSa tak získá vedle Českého červeného kříže a obecně prospěšné společnosti Bezpečný život dalšího odborného partnera v péči o seniory, rozšíří se tím služby nejen pro naše obyvatele, ale také pro všechny, kteří budou do centra přicházet," vysvětlila spoluautorka projektu Anna Ježková, ze společnosti Atkins a Langford Development s.r.o.

Tvůrci domu, který od podzimu 2012 vzniká rekonstrukcí bývalé ubytovny v Kobylisích, se inspirovali v zemích západní Evropy, kde podobné komplexy úspěšně fungují. Vzniknout by měl bezpečný domov pro seniory, ale zároveň místo setkávání všech generací. Součástí objektu, ve kterém mohou získat senioři nájemní jednotky 1+kk či 2+kk, bude fungovat také lékař, gerontolog, psycholog, rehabilitační personál či restaurace a další služby.Dokončení rezidence RoSa je plánováno na první polovinu roku 2014.


Projekt zapadá do koncepce Nadace Taťány Kuchařové

Rovněž zástupci Nadace Taťány Kuchařové kvitují přopojení k projektu, zejména kvůli vzájemnému prolínání koncepcí

"Vnímáme seniory jako plnohodnotné spoluobčany prospěšné naší společnosti a usilujeme o jejich důstojné postavení. To znamená zajištění práva volby a spolurozhodování o způsobu bydlení a rozsahu poskytování péče a pomoci i práva na seberealizaci. Jsem přesvědčena, že ve spolupráci s projektem RoSa všechny tyto principy budeme moci respektovat a dodržovat, a tak vytvořit tolik potřebný a kvalitní projekt pro seniory," uvedla pro ředitelka Nadace Krása Pomoci Taťána Kudějová.

Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci dlouhodobě usiluje o vyřešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Pracuje na podpoře rozšíření služeb sociální péče, které pomáhají seniorům zajistit jejich fyzickou a psychickou soběstačnost a které zároveň respektují životní potřeby starších lidí tak, aby se mohli co nejlépe zapojit do běžného života společnosti.


http://praha.5plus2.cz/10292/krasa-pomoci-tatany-kucharove-se-pripoji-k-novemu-projektu
bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru