KRÁSA POMOCI TAŤÁNY KUCHAŘOVÉ SE PŘIPOJÍ K REZIDENCI ROSA

04. 05. 2013
Zdroj: Prazanda.cz
http://www.prazanda.cz/ostatni/ostatni/krasa-pomoci-tatany-kucharove-se-pripoji-k-rezidenci-rosa
Datum uveřejnění: 4.5.2013


Ojedinělý projekt bydlení pro seniory – Rezidence RoSa v pražských Kobylisích získal nového partnera. Tvůrci centra pro seniory, které vzniká v Praze 8, spojili svoje síly s obecně prospěšnou společností, která vznikla pod záštitou Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci. V RoSe bude provozovat Integrované centrum sociálních služeb.

Centrum poskytne především pečovatelské a odlehčovací služby i podporu aktivního života seniorů a dobrovolnické centrum.„Rezidence RoSa tak získá vedle Českého červeného kříže a obecně prospěšné společnosti Bezpečný život dalšího odborného partnera v péči o seniory, rozšíří se tím služby nejen pro naše obyvatele, ale také pro všechny, kteří budou do centra přicházet,“ vysvětluje za tvůrce projektu Anna Ježková, ze společnosti Atkins a Langford Development s.r.o.

Obecně prospěšná společnost Krása pomoci pomáhá naplnit poslání Nadace Taťány Kuchařové tedy - usilovat o trvalé vyřešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Pracuje na podpoře rozšíření služeb sociální péče, které pomáhají seniorům zajistit jejich fyzickou a psychickou soběstačnost. Služeb, které zároveň respektují životní potřeby starších lidí tak, aby se mohli co nejlépe zapojit do běžného života společnosti. „Vnímáme seniory jako plnohodnotné spoluobčany prospěšné naší společnosti a usilujeme o jejich důstojné postavení. To znamená zajištění práva volby a spolurozhodování o způsobu bydlení a rozsahu poskytování péče a pomoci i práva na seberealizaci. Jsem přesvědčena, že ve spolupráci s projektem RoSa všechny tyto principy budeme moci respektovat a dodržovat, a tak vytvořit tolik potřebný a kvalitní projekt pro seniory,“ říká Taťana Kudějová, ředitelka Nadace Krása Pomoci.

 Tvůrci domu, který od podzimu 2012 vzniká rekonstrukcí bývalé ubytovny v Kobylisích, se inspirovali v zemích západní Evropy, kde podobné komplexy úspěšně fungují. Vzniknout by měl bezpečný domov pro seniory, ale zároveň místo setkávání všech generací. Součástí objektu, ve kterém mohou získat senioři nájemní jednotky 1+kk či 2+kk, bude fungovat také lékař, gerontolog, psycholog, rehabilitační personál či restaurace a další služby. Rezidence RoSa bude současně otevřeným místem se sociálním a společenským centrem, kulturním programem i zájmovými aktivitami.

Seniorů v Praze i celé republice každý rok přibývá. Podle šetření, které prováděl statistický úřad z roku 2011, žije v Praze více než dvě stě tisíc obyvatel ve věku nad 65 let a mnohdy bydlí v objektech s vyššími nájmy a navíc, v takových, které nejsou přizpůsobeny jejich zdravotnímu stavu a odpovídajícímu věku.

Dokončení rezidence RoSa je plánováno na první polovinu roku 2014. V současné době senioři podepisují rezervační smlouvy.
Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz.
bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru