NÁRAMEK OHLÍDÁ SENIORY

12. 11. 2012

Zdroj: METRO
Autor: Tomáš Belica
Datum uveřejnění: 12.11.2012
http://www.floowie.com/cs/cti/metro-1211-12/#/strana/6/


Za 15 tisíc měsíčně se seniorům otevřou nové možnosti bydlení a služeb. Bývalá vojenská ubytovna ve Střelničné ulici v Kobylisích se promění v centrum pro seniory. V rezidenci RoSa budou mít k dispozici pečovatelskou službu, lékaře a spousty možností vyžití.


Ve dvou obytných budovách vznikne 108 jedno- až dvoupokojových bytů s kuchyňkou. Každý nájemník si pak může byt dovybavit vlastním nábytkem. „Nájem včetně služeb za nejmenší jednotku činí 15 tisíc korun,“ říká Anna Ježková ze společnosti Atkins a Langford Development, která projekt chystá. Třetí budova bude společenské centrum určené pro rezidenty i veřejnost. „Uvažujeme o tom, že pokud by zde vzniklo mateřské centrum, tak aktivní babičky by mohly hlídat děti,“ doplňuje.

Pohyblivost je vůbec podmínkou, aby senioři v rezidenci byt získali. Ačkoliv bude po ruce lékař a zdravotnice, péče ve smyslu LDN se tu poskytovat nebude. Jednou z doplňkových služeb pro klienty bude bezpečnostní náramek, který sleduje jejich polohu. Pokud se ztratí nebo se dostanou do potíží, mohou přes náramek kontaktovat pomoc.


... Celý článek čtěte zde.


TIP: Pro zvětšení článku klikněte na obrázek.
Pro další zvětšení klikněte do pravého horního rohu.
bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru