Nejen senioři žijí v RoSe jako v bavlnce

27. 03. 2015

Dům seniorů a komunitní centrum s názvem Rezidence a Centrum RoSa, Střelničná 1680, vznikly z chátrající ubytovny nedaleko metra Kobylisy.

 

V domě vzniklo 108 bytů (1+kk či 2+kk) a 60 procent z nich už má nájemníka. Důraz je kladen na bezpečí a pohodlí nájemníků. Slouží tu lékař a psychiatr, domácí i příchozí najdou rehabilitační personál, obchod se smíšeným zbožím, kavárnu a knihovnu.

 

"Nešlo o to stavět další dům, který izoluje seniory od okolí. RoSa zve, využijte naše služby, zajděte k lékaři, vyzkoušejte kurz cvičení paměti, muzikoterapii, naučte se anglicky nebo se zastavte v aktiv klubu nebo na výstavě. Věk nerozhoduje," uvedla za tvůrce projektu Anna Ježková ze společnosti Rezidence RoSa s. r. o.

 

Komunitní centrum RoSa nabízí bez ohledu na věk třeba kurz kreativního myšlení a psaní, sportovní akce, čtvrtky věnuje například počítačové gramotnosti a už 26. března od 16 hodin vystoupí v RoSe klavíristka Jitka Čechová, členka Smetanova tria. 

 

RoSa ale neslouží jen seniorům. Studentu Štěpánu Buraltovi je 25 let a chtěl se osamostatnit od rodičů, s nimiž od malička bydlel s výjimkou pobytu v internátě Jedličkova ústavu. "Považuji osamocení za nezbytné. Vzhledem k mému postižení se neobejdu bez asistence a potřeboval jsem bydlení, kde by byla k dispozici. Proto jsem si vybral RoSu," uvedl Štěpán Buralt, jeden z jejích prvních obyvatel. Výhodná je pro něj i poloha (metro), k rodičům to má deset minut.

 

Aktuální program vždy najdou zájemci na recepci RoSy a na stránkách www.centrumrosa.cz.

 

Zdroj: Naše Praha 8 - číslo 5/2015

Autor: Oskar Kuptík

Datum vydání: 27.3.2015

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru