Nové centrum a domov pro seniory RoSa

08. 04. 2015

Po dvou letech přestavby chátrající ubytovny vznikl v Praze 8 nedaleko metra Kobylisy nový domov pro se­niory a komunitní centrum s názvem Rezidence a Centrum RoSa. Unikát­ní dům nabízí bezpečné a příjemné bydlení, zároveň je však otevřeným místem se sociálním a společenským centrem. První projekt tohoto typu v České republice podle francouzské­ho vzoru postavila společnost Atkins a Langford Development s.r.o.


V domě pro seniory o kapacitě 108 bytů má každý obyvatel svoji vlastní nájemní jednotku 1+kk či 2+kk. Důraz je přitom kladen na soukromí a pohodlí. Dům je plně bezbariérový, každá bytová jednotka má svůj vlastní kuchyňský kout, koupelnu s protiskluzným povrchem, sprchový kout s nízkými vaničkami a sedátky. Noví majitelé si mohou do svého bytu vzít i domácího mazlíčka. Komunitní centrum je otevřené každý den veřejnosti, zájemci se zde mohou zúčastnit vzdělávacích i zábavných programů nebo si zacvičit. Přímo v objektu funguje lékař a psychiatr, kdokoli z domácích i příchozích tam najde rehabilitační personál či obchod, kavárnu a knihovnu.

 

„Od začátku nám šlo o to nestavět další dům, který uzavře seniory od okolního světa, ale chtěli jsme, aby byl otevřený i pro lidi z okolí a další návštěvníky. RoSa doslova volá – přijďte k nám, těšíme se na návštěvy, využijte některé služby, zajděte si k lékaři, vyzkoušejte třeba kurz cvičení paměti, muzikoterapii, naučte se anglicky nebo se zastavte v Aktiv klubu či na výstavě! A je to jedno, jestli je vám dvacet, nebo sto,“ říká za tvůrce projektu Anna Ježková ze společnosti Atkins a Langford Development s.r.o.

Svůj provoz zahájila RoSa výstavou Ladislava Macháčka „Malíř s bílou holí“. Otevření Rezidence RoSa 5. března podpořil svou účastí i režisér Jiří Menzel.

 

Zdroj: Revue 50plus - duben 2015, str. 45

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru