Oscarový režisér Jiří Menzel podpořil dům pro seniory Rezidence RoSa

15. 08. 2014

Zdroj: prazanda.cz

Datum uveřejnění: 15. 8. 2014

 

Jiří Menzel podpořil ojedinělý projekt seniorského bydlení v Praze – Rezidenci RoSa. Za doprovodu seniorů si prohlédl dokončovaný projekt včetně vzorového bytu.Komplex s nájemním bydlením pro seniory v Praze 8 - Kobylisích, jehož výstavba začala před dvěma lety, se dočká letos v září svého dokončení. Nový domov vněm najde asi 130 seniorů.

 

 

„Podobné domy u nás stále schází. Lidé po šedesátce jsou aktivní, chtějí mít pestrý život, setkávat se s rodinou a přáteli, chodit do kina a do divadla – nechtějí žít na kraji měst, odkud se špatně dostanou ke společenskému dění. Když ale zároveň cítí, že potřebují mít v blízkosti lékaře nebo se zhoršil jejich zdravotní stav, ale stále jsou samostatní, proč by měli vyhledávat domovy důchodců či podobná zařízení? V tomto případě mi Rezidence RoSa připadá jako dobré řešení," říká režisér Jiří Menzel.

 

 

První spolupráce mezi Jiřím Menzelem a tvůrcem projektu společností Atkins a Langford Development s.r.o. vznikla již v roce 2006. Firma tehdy podpořila první výstavu velkoplošných fotografií Yanna Arthuse Bertranda v Čechách, kterou organizovala Olga Menzelová Kelymanová, manželka oscarového režiséra.

 

 

V čem je RoSa jiná?

Inspiraci pro Rezidenci RoSa našli tvůrci ve Francii a Německu, kde podobné komplexy úspěšně fungují. Dům, ve kterém bude mít každý senior svoji vlastní nájemní jednotku, nabídne prostory 1+kk či 2+kk. Přímo v objektu bude fungovat také lékař, gerontolog, psycholog, rehabilitační personál či restaurace. Chybět nebudou masáže, pedikůra, manikůra ani kadeřník. Součástí komplexu je také přednáškový sál, kavárna, knihovna, dětské hřiště i malý obchod. Rezidence RoSa bude zároveň otevřeným místem se sociálním a společenským centrem, kulturním programem i zájmovými aktivitami. „Nebudujeme místo pouze pro seniory, ale také pro lidi z okolí a další návštěvníky. Naši rodiče a prarodiče nechtějí žít separovaní sami, ale chtějí se zapojit zároveň s pocitem bezpečí a to jim RoSa nabízí. Navíc k tomu nepotřebují ani žádné miliony," zdůrazňuje za tvůrce projektu Anna Ježková, ze společnosti Atkins a Langford Development s.r.o.

 

„Nejstarší generace stále naráží na to, že je nepotřebná. Současný trend mládí vytlačuje již lidi po padesátce. Dnešní senioři jsou přitom jiní – poslouchali přece Beatles! Největší přidanou hodnotou k bydlení, které je pro ně zárukou péče a bezpečí je tak mezigenerační kontakt a to jiný typ bydlení pro seniory nemůže nabídnout," uzavírá budoucí ředitelka Rezidence RoSa Jana Sedláková.

   

   

Nájemníci se budou do komplexu Rezidence RoSa stěhovat v říjnu 2014.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz

Hana Tietze

Celý článek zde

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru