Rezidence RoSa přivítá své první klienty na konci léta

14. 05. 2014

Zdroj: Portál MČ Praha 8

Zveřejněno: 14.05.2014

Autor: Tomáš Vlk

 

Ve Střelničné ulici v Kobylisích nedaleko metra vzniká v současné době nový komplex určený seniorům. Jmenuje se Rezidence RoSa a jde o koncept seniorského bydlení s integrovanými službami podle západoevropského modelu. Praha 8 tak bude první obcí v České republice, na jejímž území se podobný projekt realizuje.

V komplexu rezidence se nachází 108 samostatných nájemních bytů, stálá asistenční služba, bude zde zřízeno centrum služeb přístupné veřejnosti – obchod, restaurace, kavárna, ordinace lékařů, víceúčelový sál, knihovna. Veškeré vstupy i veřejné prostory budou bezbariérové. Iniciátorky zdejšího bydlení Anny Ježkové jsme se zeptali na několik důležitých otázek.

Čím se projekt Rezidence Rosa odlišuje od obvyklých zařízení pro seniory? Jakou v RoSe mohou klienti očekávat péči?  


Projekt Rezidence RoSa se liší zejména svým pojetím a filozofií. Snažíme se s našimi klienty co nejvíce mluvit a do projektu vkládat část jejich přání. Budujeme bydlení pro seniory s kvalitními službami, které jsou jim ušity na míru. Vznikne zde komunitní a kulturní centrum, ve kterém klademe důraz na mezigenerační kontakt a také na udržování psychické aktivity klientů. Budeme pořádat různé vzdělávací kurzy, kulturní akce, organizované aktivity apod. V rezidenci bude stálá asistenční služba, kterou zajišťuje partner projektu Český červený kříž. Součástí služeb je i elektronický asistentem v podobě náramku. V objektu budou i ordinace lékařů, stravovací služby nebo obchod se smíšeným zbožím. Klienti tak budou mít vše nadosah a zároveň nebudou izolováni od vnějšího světa.

Proč zrovna Kobylisy a kolik u vás bude bydlení stát? A jakým způsobem se dá nájemné financovat?


Objekt je velmi dobře dopravně dostupný (metro Kobylisy je jen pár minut a zastávky tramvaje jsou přímo před domem), navíc je odtud kousek do přírody. Měsíční nájem včetně energií a širokou škálou služeb (vše najdete na www.rezidencerosa.cz) začíná na 15.705 Kč za 1 osobu v 1+kk. Součástí bytu je vybavená kuchyň a koupelna přizpůsobená potřebám seniorů s madly a sedátkem ve sprše. Stejně jako ve všech segmentech trhu budou vždy služby, které jsou dražší a také služby levnější. My jsme soukromý subjekt, naším hlavním cílem je respektovat potřeby a individualitu klienta a zajistit mu prostředí, které pro něj bude komfortní,  za cenu, která je pro něj dostupná. Co se týká financování – někdo využije našetřené peníze, jinému například pomohou děti. Máme také několik klientů, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje současné bydlení a pokrytí nákladů na bydlení vyřešili pronájmem nebo prodejem vlastní nemovitosti.   

Problémem konceptu domovů pro seniory dost často bývá to, že ve chvíli kdy senior přestane být zdravotně soběstačný, skončí v LDN. Nakolik bude mít v rámci Rezidence RoSa dostupné různé asistenční služby, které mu mohou pomoct ve chvíli, kdy už se není schopen o sebe plně postarat sám?


Koncept Rezidence RoSa je otevřený individuálnímu přístupu k seniorům. Tedy dle jejich potřeby jsme připraveni rozšiřovat služby. Víme, že 95 % seniorů je schopno s asistenční službou v klidu dožít. Máme klienty, kteří jsou např. postiženi Parkinsonovou chorobou a i k těmto klientům přistupujeme maximálně individuálně.

V současné době je v Rezidenci RoSa již hotový vzorový byt.

Další možnost si ho prohlédnout budete mít ve čtvrtek 12. června 2014. Více info na 800 800 750.

 

Odkaz: http://www.praha8.cz/Rezidence-rosa-privita-sve-prvni-klienty-na-konci-leta.html

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru