RoSa ožívá moderním uměním. Před vchodem vyrůstá interaktivní pavilon

08. 06. 2016

„Pavilon opět odráží myšlenku propojení generací. Zatímco v Rezidenci RoSa žijí převážně senioři, hravý ´slunečník´ vytvořili mladí studenti GlobalAD jako svůj akademický projekt, kterým chtějí poskytnout nejen místo pro ukrytí před sluncem, ale také zábavu pro malé i velké,“ upřesňuje Anna Ježková za Rezidenci RoSa.

Zkreslený Horizont může měnit svoji strukturu. Představuje tak nejen pohyb, ale nese i určitý sociální aspekt. Proměnné části pavilonu dovolí návštěvníkovi vstoupit a nechat se plně obklopit – to vše bez jediného fyzického kontaktu s materiálem. Tento úkaz je tvořen více, než stovkou částí, které se stahují v závislosti na pozici návštěvníka vůči pavilonu. V jeho centru se jedinec ocitne v interaktivní kopuli. „Je to vlastně taková hra mezi člověkem a objektem. Na základě nášlapných ploch postupně mění tvar a stíní před sluncem,“ upřesňuje Martin Gsandtner, vedoucí projektu.

Pavilon má 4×3 metry v půdorysu a na výšku přes dva metry. Vzhledem k možnostem instalace i bezpečnosti původně vznášející se objekt umístili autoři na podpěry. „Vize byla udělat pavilon jako létající koberec a pověsit ho na lana tak, aby nebyla vidět. Šlo o to navodit dojem volného prostoru, podpěry ale myšlenku nenarušují. Stále jde vlastně o průzkum interakce mezi člověkem a objektem,“ říká Martin Gsandtner.

Výzvou pro studenty byl také složitý digitální motor pavilonu a jeho mechanické a technologické dovednosti.

Zkreslený Horizont bude stát před Rezidencí RoSa od čtvrtka 9. června, kdy ho slavnostně otevřou sami autoři ve 14 hodin.

zdroj: http://www.prazskypatriot.cz/rosa-oziva-modernim-umenim-pred-vchodem-vyr...

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru