ROSA V KOBYLISÍCH

30. 01. 2013
Zdroj: Revue 50+
Autor: Jarmila Nevařilová
Datum uveřejnění: 30.1.2013


Na kdysi nepříliš pohledné periférii, která se dnes mění na atraktivní část města, se pro seniory buduje samostatné nájemní bydlení nového typu. Rezidence RoSa vzniká rekonstrukcí stávající budovy ubytovny blízko stanice metra Kobylisy, v místě obklopeném zelení, s dobře dostupnou vybaveností. V blízkém okolí je dokonce i park Okrouhlík. Její otevření je plánováno na březen 2014.

Rezidence nabídne seniorům nejen ,,střechu nad hlavou", ale i kvalitní ošetřovatelské a pečovatelské služby. Cílem je vytvoření příjemného bydlení s pocitem vlastního domova, bezpečí a soukromí. Seniorům umožní snadnější začleňování do společnosti a to, čemu se říká aktivní stárnutí. Důraz bude kladen na kvalitní služby poskytované Českým červeným křížem a i dalšími organizacemi. Je ovšem třeba zdůraznit, že bydlení v tomto specifickém objektu je určeno pouze pro soběstačné nájemníky.

Projekt tvoří dvě rezidenční části propojené mezilehlým objektem služeb. V něm budou soustředěny veškeré aktivity Rezidence RoSa poskytované nejen klientům, ale i veřejnosti. Cílem je neustálé setkávání s různými věkovými skupinami, integrace seniorů do běžného života. Ono včlenění společenství seniorů do okolní společnosti podpoří například umístění mateřského centra do jedné z nebytových ploch v přízemí objektu, se samostatným vstupem z venku.
Rezidence RoSa nabídne svým klientům dvě velikosti jednotek – 1+kk a 2+kk, variabilně s lodžií, terasou či zahrádkou. Celkem zde bude k dispozici 108 bytů. Jednotky budou vybaveny kuchyňskou linkou a každá má vlastní koupelnu. Nábytek si bude moci přinést každý vlastní dle svého vkusu a potřeby. Základní kalkulace měsíční platby se pohybuje od 15 000,- a zahrnuje ubytovací a ošetřovatelské služby, energie, ostrahu 24 hodin, službu na recepci, správu a údržbu společných prostora zahrady, aktivizační program, atd. Jistě zajímavou službou bude elektronický náramek pro rychlé zavolání sanitky s první pomocí. Řešení celého domu i jednotlivých bytů je v bezbariérovém standardu s maximálním ohledem na potřeby seniorů. 

Tato rezidence je první pokusnou vlaštovkou na území hlavního města, dá se říci, že i odvážný počin developera, třeba i vzhledem k výši měsíčního nájmu. Ovšem zdá se, že vyšel – už nyní zde vyřídili zájem více než 250 seniorů. Asi desítka z nich již zaplatila registrační poplatek. Samozřejmě, že výše zdejšího nájmu je pro některé seniory limitujícím faktorem. Ovšem je třeba brát v úvahu, že zde poskytované nadstandardní služby mohou sehrát klíčovou úlohu ve svízelných okamžicích života. Nemluvě o tom, že jej mohou dosti výrazně zkvalitnit. Jistě zajímavá je v tomto ohledu další zde plánovaná služba – pokud se, jak čas a život někdy běží, stane nájemník nesamostatným, společnost mu zajistí přednostní právo v příslušném zařízení pro ležící pacienty.
Více na www.rezidencerosa.cz nebo na zelené lince: 800 800 750

Pro ty, kteří se snad rozhodují, shrnutí výhod života v RoSe:

  • otevřenost vůči veřejnosti, bezpečnost a soukromí pro klienty
  • služby Českého červeného kříže, např. ošetřovatelské služby
  • technologie EDA – bezpečnostní náramek (elektronický dohledový asistent)
  • partner Medicon Hospitals zajišťující pro klienty– v případě nutnosti – službu LDN
  • přítomnost lékaře v objektu, aktivizační programy, vzdělávací a zájmové kurzy
  • zaměření na potřeby seniorů již od architektonického konceptu (př. bezbariérovost, místnosti pro setkávání, poloveřejná zahrada), přes výběr protiskluzných povrchů a speciálních zařizovacích předmětů až po speciální prvky vybavení (orientační prvky, ostraha 24 hodin, a mnoho dalších)


Celý článek zde:

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru