V PRAZE 8 VZNIKNE DŮM BYDLENÍ A SLUŽEB PRO SENIORY

12. 10. 2012

Zdroj: Mediafax
Autor: Mediafax
Datum uveřejnění: 12.10.2012
http://www.regiony24.cz/11-165268-v-praze-8-vznikne-dum-bydleni-a-sluzeb-pro-senioryV Praze 8 vznikne dům bydlení a služeb pro seniory

Bývalá ubytovna ve Střelničné ulici v Praze 8 - Kobylisích se během několika příštích měsíců promění v Rezidenci RoSa, unikátní dům seniorského bydlení a centrum služeb.

Nový komplex nabídne starším občanům byty o velikosti 1+kk či 2+kk, bude zde fungovat také lékař, gerontolog, psycholog, rehabilitační personál, restaurace a další služby. Místo by se rovněž mělo stát společenským centrem nabízejícím kulturní program a zájmové aktivity.

"Chceme vybudovat bezpečný domov pro seniory, ale zároveň místo setkávání všech generací. Jsme přesvědčeni, že s podporou odborných pracovníků a individuálním přístupem, který chceme poskytovat svým klientům, může být kvalitní život i po šedesátce," nastínila vizi projektu Anna Ježková ze společnosti Atkins a Langford Development.

Ojedinělý projekt bydlení pro seniory chce starším lidem nabídnout kvalitní a rozmanité služby ale přitom zachovat a podporovat jejich soběstačnost.

"Senior nebude mít pocit, že je v nějakém ústavu, naopak bude mít svou vlastní jednotku a přitom o něj bude postaráno a nebude sám. Tento způsob péče o seniory se osvědčuje v zahraničí," potvrdil Josef Konečný, ředitel Úřadu Českého červeného kříže, který se stal partnerem projektu.

Nový dům pro seniory by měl být otevřený na začátku roku 2014.

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru