V residenci Rosa hledal byt Menzel

15. 08. 2014

Zdroj: Právo

Datum uveřejnění: 15.8.2014

Autor: Stáňa Šedivá

-

Kousek od stanice metra Kobylisy se dokončuje stavba komplexu s nájemním bydlením pro seniory. Hotový bude v listopadu. Polovina ze 108 bytů je už zadaná, a to i když nájmy začínají na 16 a končí na 25 tisících korunách. Kromě bytů tu totiž senioři dostanou i péči a zábavu.

-
V den otevřených dveří rezidence Rosa na Střelničné ulici v Praze 8 si přišel mezi desítkami zájemců prohlédnout vzorový byt a prostory i režisér Jiří Menzel. Shání totiž byt pro svou sestru. "Podobné domy u nás stále schází. Lidé po šedesátce jsou aktivní, chtějí mít pestrý život, setkávat se s rodinou a přáteli, chodit do kina nebo divadla. Nechtějí žít na kraji měst. Chybí jim tam společenské dění, také potřebují mít blízko lékaře. Tito lidé jsou stále samostatní, tak proč by měli vyhledávat domovy důchodců. V tomto případě mi tato residence připadá jako dobré řešení," zhodnotil unikátní projekt oscarový režisér.

-
V dokončované Rose je krom 108 bytů se zařízenou kuchyní a koupelnou také ordinace, kde se budou pravidelně střídat lékaři a personál, který zajišťuje pečovatelské a ošetřovatelské služby, nepřekročí-li podle provozovatelů například půl hodiny nebo hodinu denně. V budově bude také velký společenský sál, restaurace, kavárna, zvažuje se na žádost klientů i fitness centrum. Nejen obyvatelé si zde budou moci dojít ke kadeřníkovi, na manikúru nebo na masáž.

-
Nelze si ale představovat, že si tyto služby senior pokryje ze svého důchodu. Přestože jsou v nájmech zahrnuty zálohy na energie a veškeré poplatky, včetně internetu a 39 satelitních kanálů, pohybují se výrazně výš než běžné komerční nájmy.

-
Měsíční nájem za asi 33 m2 byt 1+kk s lodžií se pohybuje mezi 16 a 18 tisíci korun. Za byt 2+kk, velký v průměru 43 m2 pak klienti zaplatí měsíčně od 21 do 25 tisíc korun. Právě cena byla tím, co možné klienty na dni otevřených dveřích nejvíce zajímalo. Pak také to, jak se cena zvýší, obývají-li byt dva lidé. Samozřejmě počítáme s tím, že by některé byty obývali například manželé. V takovém případě se nájem navýší o 1500 korun za služby. Dále zde jsou k bytům k dispozici sklepní kóje, v suterénu je prádelna a lze si tu zajistit i parkovací místo za pět set korun na měsíc," odpovídala na dotazy Jana Sedláková, budoucí ředitelka Rosy.

-

Celá residence se stavěla dva roky a sedm investorů stála 200 miliónů korun. Zájemci o zbývajících více než padesát volných bytů, po schůzce s provozovateli a prohlídce prostor, složí rezervační poplatek, který činí necelých osm tisíc korun a na začátku listopadu se mohou nastěhovat. Opuštění bytů a výpověď z nájmu je řešena tříměsíční výpovědní lhůtou. 


 

bezplatna-linka
zavolame-vam
stahnete-si-brozuru