V Rezidenci RoSa bydlím od konce února 2015. Velmi kladně hodnotím to, že tým RoSa, který se stará o dobré fungování rezidence, se skládá z příjemných a ochotných lidí. Za výhodné považuji, že v objektu je ordinace praktického lékaře, kadeřnictví, pedikúra, malý obchod s potravinami, kavárna a restaurace. K mé spokojenosti přispívá nejen pěkné bydlení, ale i pestrá nabídka akcí Centra RoSa, a to k udržení a zlepšení aktivity fyzické (cvičení a jóga na židlích) i mentální (přednášky, koncerty, aktiv klub, dramatický kroužek, anglická konverzace a další).

Paní H.87 let

Přestože jsme tady ubytovaní krátkou dobu (4 měsíce), jsme velmi spokojeni, jak s bydlením, tak se službami. Zejména v době, kdy jsem byla v nemocnici, bylo o manžela velmi dobře postaráno. Veškerý personál je vstřícný, ochotný a se vším poradí. Kulturní vyžití je tady na dobré úrovni – různé akce, přednášky a výlety. Oceňujeme i příjemné posezení v restauraci a kavárně.

Manželé Z.82 a 80 let

Psal se rok 2015 a z letáku jsem se dozvěděla o dnu otevřených dveří domu seniorů. Věk i zvědavost mě donutily, že bych se mohla něco dozvědět. V domě se ještě pracovalo, ale zájemců bylo hodně. Někteří už byli rozhodnuti i nastěhováni. Byla prohlídka pokoje o dvou místnostech a mně se to moc líbilo. Dostali jsme informace, promítal se film a já šla domů informovat manžela. Mně bylo 87 a manželovi 90. Bavívali jsme se o tom několikrát, ale manžel mě překvapil, že on se stěhovat nebude, a že je to jeho rozhodnutí. Rozhovor o této záležitosti byl ukončen. Zdravotní stav u nás obou nebyl dobrý, brali jsme léky, manžel byl po dvou operacích kolena a kyčle a chodil o berlích, ale jakákoliv zmínka o této záležitosti, byla vždy ukončena. Manželé jsme byli 67 let. V květnu 2018 odvezla sanitka manžela na Bulovku a 1. června zemřel na mozkovou mrtvici. Já zůstala sama ve velkém bytě. V posledních dnech jsem několikrát upadla a naposled to bylo, když jsem nesla plný hrnec horké vody. Dcera mě odvezla sanitkou na oddělení popálenin na Vinohrady. U dcery jsem následně bydlela 5 týdnů a obden mě vozila na převazy. Dcera i syn mi nabízeli možnost bydlet u nich, ale já jsem měla před očima stále „Dům pro seniory“, a tak jsem se dočkala. V září jsem se s pomocí dětí nastěhovala do Rezidence RoSa, kde jsem spokojená a na smutek nemám čas. Zúčastňuji se všeho, co mě zajímá. Děti i vnoučata mě navštěvují, personál je ohromný. Na nic si nestěžuji, jen škoda, že jsme tady oba s manželem nemohli strávit společné dny života. Budu zde bydlet za chvíli rok. Děkuji za vše.

Paní S.90 let

Před rokem a půl jsem poprvé vstoupila do Rezidence RoSa. Za vstupními dveřmi jsem se ocitla „v jiném světě“ Sympatické prostředí, milí zaměstnanci a usměvaví obyvatelé (a taky trochu zvídaví). A dnes tento dojem mohu potvrdit, ba naopak v mnohém rozhojnit. Bydlení mi poskytuje bezpečí a zbavilo mě starostí o zajišťování údržbářských prací. Potřebovala-li bych, mohu si tu zajistit nákupy, úklid, asistenci – třeba i doprovod k lékaři. A k tomu velikánský bonus – vzdělávací, zájmové a kulturní vyžití v pestrém a bohatém rozsahu. Koncerty mají opravdu mimořádnou kvalitu („své večery“ mají i milovníci taneční hudby a tance). Dramatický kroužek se stal mou nejoblíbenější aktivitou. Týdně se v dobré náladě setkáváme při „oprašovačkách“ či zkouškách nového představení. Teď žijeme chystáním komponovaného pořadu „Erbenovy květiny“ a připravujeme se na další ročník Festivalu seniorských divadel „Divadelní lázně“. Na tom, že veškerá umělecká tvorba probíhá kvalitně a s radostí, má nemalý podíl přátelská, tvůrčími schopnostmi a energií oplývající paní režisérka, která absolutně popírá původ názvu profese z latinského regere (panovat, vládnout). A když se mi chce jen tak si povídat s milými spolubydlícími, sednu si do altánku v zahradě nebo do kavárničky. Nebo jdu na procházku krásnou přírodou, která je vůkol. Co víc kromě zdraví, si mám přát?

Paní K.65 let

Bydlím v Rezidenci Rosa necelé dva roky. Jsem zde velmi spokojený. Má pohybová schopnost je značně omezená – chodím o francouzských holích. Proto si obzvláště vážím toho, že na aktivity nemusím nikam docházet, vše se koná v domě: 

  • cvičení na židlích (i jógy) pod vedením vysoce kvalifikovaných cvičitelek
  • kulturní akce širokého záběru
  • koncerty a různá hudební a pěvecká vystoupení
  • divadelní představení
  • vernisáže obrazů
  • kroužky zájmové činnosti
  • cvičení paměti
  • zajímavé přednášky zkušených lektorů

V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout ochotu a laskavost kvalifikovaného personálu. Spolubydlící se k sobě chovají velmi ohleduplně a laskavě. Rozhodně se zde nenudím, mám jen slova chvály.

Pan B.90 let

V RoSe bydlím skoro 5 let. Mám RoSu jako svůj domov. Z aktivit navštěvuji Kavárničku, Divadelní kroužek, Zpívání pro radost, Aktiv klub a pravidelné přednášky. Máme tu velké množství aktivit v programu, takže si každý z nabídky vybere, co se mu líbí. Mám tady úžasnou možnost být v kontaktu nejen s klienty, ale i s jejich rodinami. RoSa se věnuje propojování nás klientů s širokou veřejností. Do zdejší kavárny a restaurace chodí spousta rodin s malými dětmi, takže se potkáváme i s těmi nejmenšími.

Zájemcům o bydlení bych ráda vzkázala, že jsme tady všichni na jedné lodi a držíme pospolu. Ráda se s novými klienty budu potkávat na aktivitách. Společenská konverzace je pro mě nesmírně důležitá. Stejně tak je pro mě důležité šířit lásku k druhému, a také k sobě samému – to beru jako mé životní poslání.

Paní P.90 let

Bydlí se mi tu skvostně. I aktivity jsou perfektní – já osobně preferuji trénování paměti, angličtinu, cvičení na židlích a kavárničku. Služby recepce, lektorů a asistentů jsou na velmi vysoké úrovni, prostě samé superlativy.

Paní K.72 let