O projektu RoSa Liberec

Výstavba v bývalém areálu Montážních závodů v Liberci nabídne do dvou let kromě bytů a obchodů také Rezidenci RoSa se všemi jejími službami. Cílem je vytvořit místo, které bude fungovat jako celek a nabídne pohodlné bydlení a prostor pro práci i odpočinek. 

Jde teprve o druhý  projekt rezidence pro seniory.  První úspěšně funguje již pátým rokem v Praze. Cílem nájemního bydlení pro seniory, kde má každý pro sebe k dispozici bytovou jednotku 1kk nebo 2kk, je poskytnout dříve narozeným možnost bydlení v centru města s dobrou dostupností ke všem potřebným službám. Také nabízí možnost být co nejblíže svým příbuzným. 

„Každý senior bydlí u nás ve svém. Služby domlouváme přímo dle potřeby klienta. V domě naleznete praktického lékaře, psychologa, masáže, kosmetiku, manikúru-pedikúru, kadeřnictví,  fyzioterapii, dále restauraci, kavárnu či obchod.  Nechybí tu knihovna a přednáškový sál, jako otevřená místa pro sociální a společenský kontakt.  Sem mohou přicházet za různými aktivitami nejen rezidenti, ale také maminky s dětmi a lidé z okolí bez rozdílu věku. Naši rodiče a prarodiče nechtějí žít izolovaně na okrajích měst, chtějí mít ve stáří pocit bezpečí a sounáležitosti. A hlavně být na blízku svojí rodině“, říká Anna Ježková, zakladatelka projektu RoSa, která našla inspiraci v zahraničí – ve Francii, v Německu a v Anglii, kde podobné koncepty domů dobře fungují. 

Stejně jako v úspěšně fungujícím pražském domě, vznikne v  Rezidenci RoSa Liberec  současně i komunitní Centrum RoSa, které umožní vzájemné setkávání a propojování všech generací.  Nabídne rezidentům i široké veřejnosti vzdělávací programy, zdravotní cvičení, různé kurzy, přednášky, koncerty, výstavy a mnoho dalších aktivit.

Chcete vědět více?

Zajímá Vás projekt RoSa Liberec a rádi byste se dozvěděli více informací? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Zavolejte nám

+420 800 800 750

Chcete vědět více?

Zajímá Vás projekt RoSa Liberec a rádi byste se dozvěděli více informací? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Zavolejte nám

+420 800 800 750

Kontaktujte nás

Rezidence RoSa 2019 - Všechna práva vyhrazena